Lusterko do fotelika samochodowego – co to jest? 

Nikogo obecnie nie dziwi podróżowanie z dzieckiem samochodem tuż po porodzie. Bardzo wielu rodziców wsiada w auta i jedzie z dzieckiem. Oczywiście warto pamiętać o tym, że zakup potrzebnego fotelika jest niezbędną elementem wyprawki. Kupując różnorodne produkty dziecku, nie należy zapominać o tym, że trzeba wyposażyć go również w odpowiedni fotelik, przeznaczony dla noworodków. Tego typu fotelik przypomina bardzo często nosidło do przenoszenia, które można wziąć do domu, włożyć tam dziecko, a następnie zamontować fotelik w samochodzie. Bardzo dużą nowością na rynku Są tak zwane lusterka do fotelika Co to jest i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Samotne podróżowanie z dzieckiem 

Samotne podróżowanie z niemowlęciem bywa stresujące, choć należy pamiętać, że takie obowiązki też bardzo często spadają na rodziców. Nie zawsze można wziąć drugiego rodzica i jechać z dzieckiem w trasę, oczywiście będąc kierowcą, należy obserwować drogę, dlatego nie można rozglądać się po samochodzie, natomiast warto również obserwować swoje dziecko, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy przez przypadek nie zachłyśnie się czymś lub też nie stanie się coś innego. Ta kontrola nad maluchem i konieczność skupienia uwagi na tym, co się dzieje na drodze, jest trudna to pogodzenia, i wtedy warto zdecydować się na montaż funkcjonalnego lusterka do fotelika, które umożliwia obserwację dziecka. 

Lusterko do fotelika 

Bezpieczne podróżowanie z dzieckiem jest bardzo ważne dla każdego rodzica. Nie zawsze mamy jednak możliwość, żeby zabrać drugą osobę. Warto zatem zdecydować się na to, aby zamontować funkcjonalne lusterko do fotelika i tym samym sprawdzać, co dzieje się u malucha. 

Lusterko do fotelika można zamontować w dowolnym miejscu samochodu. Zwykle jest to zagłówek pasażera lub uchwyt dla pasażera, który znajduje się powyżej okien. oczywiście ustawienie dopasujesz do swoich możliwości. Jest to także świetna propozycja dla osób, które podróżują z kilkoma dziećmi, aby sprawdzać w jaki sposób się razem bawią i czy nie dochodzi między nimi do sprzeczek. 

Zalety lusterka do fotelika 

Montaż lusterka do fotelika ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia kontrolę dziecka wtedy, kiedy montuje się go tyłem do kierunku jazdy nie trzeba się zatrzymywać co chwilę i zerkać, co robi niemowlę, a także odwracać głowy, by sprawdzić, czy dziecko śpi jest to oczywiście niebezpieczne i nie należy tego wykonywać. Natomiast funkcjonalne lusterko sprawi, że wystarczy, że zerkniemy i już będzie wiadomo, czy dziecko śpi i czy dobrze mu się przemieszcza ale warto wiedzieć, że noworodek zwykle przesypia większość czasu, natomiast jesteś w takim wieku, kiedy trzeba go kontrolować, ponieważ dziecko takie nie zakomunikuje, że czuje się źle, czy coś mu dolega

Warto również podkreślić, że kolejną zaletą kupienia tego typu lusterka jest fakt, że dziecko również widzi siebie w tym lusterku i bardzo często lubi obserwować swój obraz. Niektóre dzieci potrafią zająć się swoim odbiciem nawet przez kilkadziesiąt minut, dzięki czemu możesz bezpiecznie kontynuować jazdę i dojechać do celu.